Svetový deň zdravia v školskej jedálni na Ulici Eliáša Lániho

DSCF8843Dňa 7. 4. bol Svetový deň zdravia, a tak sme si ho v nasledujúcom týždni pripomenuli aj v našej školskej jedálni. V utorok 14. 4. 2015 pripravili pani kuchárky viacero druhov šalátov a nápojov, z  ktorých si  mohli naši stravníci vybrať a ochutnať. Vo  štvrtok 16. 4. a v piatok 17. 4. sme  pre všetkých  žiakov  I. stupňa základnej školy v dopoludňajších hodinách pripravili akciu zameranú na konzumáciu čerstvého ovocia, zeleniny, spoznávanie strukovín. Žiakom sme vysvetlili dôležitosť uprednostňovania nesladených alebo menej sladených nápojov  a tiež  nutnosť znižovania príjmu soli v stravovaní pre ich zdravý vývoj. Celá akcia bola realizovaná im blízkou hravou formou prostredníctvom ochutnávok. Deti so zavretými očami rozpoznávali podľa chuti druhy zeleniny. Ochutnali nesolené tekvicové a slnečnicové semienka, vlašské orechy, ktoré by mali uprednostniť napr. pred slanými zemiačikmi. Pochutili si na jogurte s cereáliami a mohli si tiež vybrať z viacerých druhov málo sladených nápojov. Veľkým prekvapením pre deti bola prehliadka kuchyne.

Keďže išlo o deň zdravia, bolo potrebné zapojiť do tejto akcie aj telesnú aktivitu. Prítomní žiaci, pani učiteľky a aj pani kuchárky spoločne, s úsmevom na tvári, urobili desať drepov, za čo bol každý odmenený ovocným špízom. 

Všetkým, ktorí prispeli k realizácii tejto príjemnej a veselej akcie, tiež našim sponzorom – dodávateľom potravín, srdečne ďakuje kolektív školskej jedálne. Fotogaléria

Mgr. Leona Kováčová , vedúca školskej jedálne