Prečo mám rád mesto Bytča...

sutaz"Zapletám si slnko do vrkoča a ono pomaly končí svoju dennú púť po blankytnej oblohe. Zrazu sa stráca za Javorníkmi, lúči sa s Bytčianskou kotlinou a mne želá krásne sny. Stmieva sa, nebesá vytvárajú veľkolepé svetelné predstavenia a v mojom rodnom meste blikajú pouličné svetlá. K spánku sa neukladám len ja, ale aj kraj na Považí, mestečko, v ktorom prežívam krásne roky detstva.

Mojím rodným mestom je Bytča. Mám k nej hlboký vzťah, veď tu žijem už niekoľko rokov..."

Týmito slovami začala svoju prácu víťazka literárnej súťaže Prečo mám rád mesto Bytča a čo by som v ňom zmenil... Súťaž prebiehala pod záštitou mesta Bytča, ktoré bolo zastúpené novinárom pánom Filekom. Veľkým úspechom pre našu školu je 1. miesto Mišky Burandovej z 9.A

Medzi súťažnými príspevkami sa však nestratili ani ďalšie práce našich žiakov - básničky, rozprávky, poviedky. Do súťaže sa zapojili:

5.A - Dominik Papučík, Jakub Gabriel Masiarik, Oliver Drevenák, Janko Gombár, Aurélia Šmatláková 

7.A - Marek Malý, Tomáš Bologa

7.B - Julka Caránková, Timea Drevenáková, Aneta Kameniarová, Lukáš Pánik, Matúš Adamec, Alex Chachula

8.A - Simonka Gajdošíková, Patrik Kamas, Terezka Zubáňová

8.B - Dušan Pinčík

Porota vybrala "top desiatku" najlepších malých novinárov a budúcich majstrov pera, medzi ktorými zahviezdili aj naši žiaci - Jakub Gabriel Masiarik, Oliver Drevenák, Aurelka Šmatláková, Julka Caránková a Terezka Zubáňová

Ďakujeme za peknú reprezentáciu našej školy!!! foto v kategórii Čítam,čítaš,čítame