Cezpoľný beh 2017

cezpoľný beh 2017Kaplnka v Bytči sa dňa 5.10.2017 stala športovým areálom, ktorý sa zaplnil bežcami z celého Bytčianskeho okresu. Chlapci aj dievčatá i napriek nepriaznivému počasiu zvládli náročnú a mokrú trať. Trať absolvovali nielen v areáli Kaplnky, ale aj na blízkom poli.

Dievčatám Paťke Pribilovej, Nelke Ballovej a Simonke Pinčíkovej prialo šťastie a skončili na peknom 2. mieste. GRATULUJEME!!!

Chlapcom Damiánovi Kaštanovi, Kristiánovi Hujovi a Samuelovi Seddaouimu sa nedarilo, ale i tak im ďakujeme za reprezentáciu školy.

foto

Krajské kolo "Futbal cup"

20170608 121106Štvrtkové slnečné dopoludnie strávili naši chlapci futbalisti - víťazi regionálneho kola "Futbal cup" na futbalovom  štadióne vo Vrútkach. Tu odohrali vzájomné zápasy so ZŠ Ružomberok, ZŠ Krásno nad Kysucou, ZŠ Dolný Kubín a ZŠ Martin. V záverečnom vyhodnotení sa chlapci v Žilinskom kraji umiestnili na 5. mieste.

Našu školu reprezentovali Danko Blaško, Martin Hájek, Andrej Hrobárik, Braňo Hrobárik, Adrián Jakubík, Miro Krajčí, Lukáš Mičúch, Matúš Prcín, Sebastian Soviar a Alex Strkáč.

Chlapcom ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme i naďalej veľa športových úspechov!!! foto

 

FUTBAL CUP 2017

Futbal cup 4Športové utorkové dopoludnie 30. mája sprevádzalo usmiate slniečko, ktoré našim futbalistom prinieslo veľký úspech. Chlapci Danko Blaško, Martin Hájek, Andrej Hrobárik, Braňo Hrobárik, Miroslav Krajčí, Lukáš Mičúch, Matúš Prcín a Sebastián Soviar odohrali na ZŠ Ulica mieru futbalový zápas proti ZŠ Budatín. Vďaka Andrejovi Hrobárikovi (2 góly), Sebastiánovi Soviarovi (1 gól) a Mirovi Krajčímu (1 gól) chlapci vyhrali 4:1. Tak si zabezpečili postup do krajského kola.

Chlapcom gratulujeme a prajeme veľa šťastia. fotogaléria

Okresné kolo biologickej olympiády, kat. D

Biologická olympiáda 8 kat.D 2016 2017Úspešní riešitelia školských kôl biologickej olympiády z bytčianskeho okresu, ale najmä nadšení bádatelia, vedátori a milovníci prírody sa stretli na našej škole, aby si zmerali svoje sily. Nebol to súboj svalov, ale získaných vedomostí a zručností, ktoré využili pri práci s mikroskopom, riešení problémových úloh... Okrem teoreticko-praktickej časti sa súťažilo aj  v posterovej, kde žiaci prezentovali svoje práce.

My sme držali palce Henke Janšúrovej, Paťke Pribilovej a Vladkovi Konečnému, ktorý sa umiestnil na 1. mieste. foto

Všetkým ďakujeme za peknú reprezentáciu našej školy!

Prečo mám rád mesto Bytča...

sutaz"Zapletám si slnko do vrkoča a ono pomaly končí svoju dennú púť po blankytnej oblohe. Zrazu sa stráca za Javorníkmi, lúči sa s Bytčianskou kotlinou a mne želá krásne sny. Stmieva sa, nebesá vytvárajú veľkolepé svetelné predstavenia a v mojom rodnom meste blikajú pouličné svetlá. K spánku sa neukladám len ja, ale aj kraj na Považí, mestečko, v ktorom prežívam krásne roky detstva.

Mojím rodným mestom je Bytča. Mám k nej hlboký vzťah, veď tu žijem už niekoľko rokov..."

Týmito slovami začala svoju prácu víťazka literárnej súťaže Prečo mám rád mesto Bytča a čo by som v ňom zmenil... Súťaž prebiehala pod záštitou mesta Bytča, ktoré bolo zastúpené novinárom pánom Filekom. Veľkým úspechom pre našu školu je 1. miesto Mišky Burandovej z 9.A

Medzi súťažnými príspevkami sa však nestratili ani ďalšie práce našich žiakov - básničky, rozprávky, poviedky. Do súťaže sa zapojili:

5.A - Dominik Papučík, Jakub Gabriel Masiarik, Oliver Drevenák, Janko Gombár, Aurélia Šmatláková 

7.A - Marek Malý, Tomáš Bologa

7.B - Julka Caránková, Timea Drevenáková, Aneta Kameniarová, Lukáš Pánik, Matúš Adamec, Alex Chachula

8.A - Simonka Gajdošíková, Patrik Kamas, Terezka Zubáňová

8.B - Dušan Pinčík

Porota vybrala "top desiatku" najlepších malých novinárov a budúcich majstrov pera, medzi ktorými zahviezdili aj naši žiaci - Jakub Gabriel Masiarik, Oliver Drevenák, Aurelka Šmatláková, Julka Caránková a Terezka Zubáňová

Ďakujeme za peknú reprezentáciu našej školy!!! foto v kategórii Čítam,čítaš,čítame

OK Chemickej olympiády

OK Chemickej olympiády 5Pred dvoma týždňami sa na pôde našej škole uskutočnilo obvodné kolo Chemickej olympiády - 53. ročník. Táto olympiáda je určená pre žiakov 9. ročníka, ktorí dokážu najlepšie využiť prírodovedné vedomosti získané počas štúdia na základnej škole.

"Farby" našej školy tento rok hájili Lenka Kalmanová a Martin Šušlík z 9.A. Preukázali dostatok zručnosti a šikovnosti v praktickej časti a vedomostí v teoretickej, aby sa obidvaja stali úspešnými riešiteľmi. Po sčítaní bodov sa umiestnili na najvyšších priečkach: Martin - 1. miesto a Lenka - 2. miesto. BLAHOŽELÁME!

Ďakujeme za peknú reprezentáciu školy a prajeme podobné úspechy aj v ďalšom živote. Martinovi, ktorý postupuje do krajského kola súťaže držíme palce. foto

Florbalisti priniesli bronz

florbal malaOkrem slnečných dní nám úsmev na tvár prikúzlili i naši florbalisti. Vo štvrtok 30. marca na palubovke v Predmieri pre nás vybojovali 3. miesto v okresnej súťaži. S deviatakmi Martinom Hájkom, Andrejom Hrobárikom, Miroslavom Krajčím, Sebastiánom Soviarom, Michalom Kyklošom boli výborne zohraní Miroslav Kocmánek, Juraj Kamas, Kristián Dobroň a Damián Kaštan zo siedmeho ročníka.  Deviataci, ktorí nás pravidelne reprezentujú na športových súťažiach, takto symbolicky predali štafetu svojim mladším nástupcom. foto

Blahoželáme, chlapci...