Veda je všade okolo nás

20170914 102225.... a nie je až také zložité rozumieť jej...
O tom nás presvedčil Vedecký veľtrh 2017, ktorého sa zúčastnili naši žiaci 6. - 8. ročníka. Cieľom a poslaním Vedeckého veľtrhu bolo priblížiť vedu a výskum mladým ľuďom, vzdelávať ich formou zábavy, a tiež, aby sa z menej obľúbených a obávaných predmetov, ako je napr. chémia a fyzika, stali predmety obľúbené a zaujímavé.
Dych nám vyrazil pohľad na mnohé zaujímavé pokusy, experimenty, vynálezy, zlepšováky, či zariadenia, nové technológie zo sveta automobilov, robotiky a astronómie, zaujímavé interaktívne pokusy, prezentácie rôznych chemických, rádiochemických javov a využitia rádioaktivity v medicíne.
Na veľtrhu nechýbali ani obľúbené drony, ktoré sme obdivovali a zaujímali sa o ich využitie.


V stánku Mladý-vedec.eu sme sa aj my mohli stať (aspoň na chvíľu) mladými vedcami.
Pripravených bolo veľa aktivít a súťaží, kde sme mohli vyskúšať svoju zručnosť v ovládaní robotov a vyhrať zaujímavé ceny. Mohli sme zistiť, ako fungujú najmodernejšie senzory využívajúce náš pohľad, a ako sa dajú využiť napríklad pri hrách, či ovládaní počítača. Zaujali nás mnohé interaktívne experimenty z fyziky, chémie, biológie, matematiky. Roboti potešili každého v stánku Veda nás baví, v ktorom boli pripravené robotické hry a ukážky robotických stavebníc. Sadnúť sme si mohli do elektromobilu, ktorý navrhli a zostrojili študenti, a ktorý reprezentuje Slovensko na súťaži Eco Shell Marathon v Londýne.
Ako vznikajú kryštály a geódy v laboratórnych podmienkach nám ukázali členovia Chemického krúžku KREMÍK pri ZŠ Badín. Že neviete ako geódy vyzerajú? Pozrite sa, aké nádherné geódy vedia vyrobiť. Niet sa čomu čudovať, že si svoje miesto našli aj v oblasti umenia - obrazoch, maľbách, šatách či textilnom dizajne..
Interaktívna výstava naplnila naše očakávania a tešíme sa na stretnutie opäť o rok. fotogaléria