Návyky poškodzujúce zdravie

Aj naším prianím je, aby sa pravda o škodlivosti drog dostala k žiakom skôr, ako sa k nim dostanú falošné a skreslené informácie. Odborná a pútavá prednáška pod názvom Pravda o drogách bola v našej škole zrealizovaná pre žiakov II. stupňa počas piatich vyučovacích hodín. Jej hlavným cieľom bolo, aby  deti porozumeli tomu, prečo drogy nie sú pre nikoho skutočným riešením bežných problémov. Forma tejto výchovno - preventívnej aktivity dievčatá a chlapcov veľmi oslovila, bez zábran sa aktívne zapájali do jej priebehu. 10 právd o drogách zaiste pomôže žiakom lepšie sa zorientovať vo svete, ktorý je plný nebezpečenstiev a nástrah.

KINBALL

kinball

Keď je beh najjednoduchší a najprístupnejší, ako ho spraviť zábavným? Aká má byť aktivita, ktorá by bola zábavná a nestresujúca? Akú aktivitu spraviť, aby bola motivujúca pre celý kolektív?

Ďakujeme spoločnosti IMA za bezplatnú ukážkovú hodinu KINBALL-u pod vedením p. Aurela Bittera zo slovenskej kin-ballovej federácie! Deti boli novou kolektívnou hrou nadšené!

OMNIKIN!

Futbalový turnaj - jeseň 2017

futbalová loptaDňa 28. septembra ožilo multifunkčné ihrisko, keď si chlapci 5. - 9. ročníka nastúpili, aby zahájilii futbalové derby medzi jednotlivými triedami našej školy.

Všetci chlapci boli plní energie, aby svoju triedu čo najlepšie reprezentovali. Ale ako to v športe býva, nie všetci môžu zvíťaziť. Dôležité je hrať fair play, čo je základným predpokladom športového súťaženia, ktoré obsahuje dodržiavanie pravidiel, športové správanie...

v kategórii 5. ročníkov : 5. A trieda

v kategórii 6. - 7. ročníkov : 7. B trieda

v kategórii 8. - 9. ročníkov : 9. A trieda

fotogaléria

Tajomstvo sakristie

28Dňa 28.9.2017 putovali naši prváci s pani učiteľkou Harmečkovou a druháci s pani učiteľkou Gašparíkovou do Kostola všetkých svätých, kde prostredníctvom pána kaplána Peťa Olasa spoznávali tajomstvá miestnosti, ktorá je určená kňazovi a jeho pomocníkom. Pán kaplán im ukázal liturgické predmety, z ktorých ich najviac zaujalo kadidlo. Potom ich kroky viedli k hlavnému oltáru a ku krstiteľnici, kde si pripomenuli svoj vlastný krst. Svoje putovanie ukončili spoločnou modlitbou a spevom. Foto

Beh Terryho Foxa 2017

terry fox 1   27. september bol na našej škole trochu výnimočný. Prostredníctvom rozhlasovej relácie si žiaci aj pedagógovia pripomenuli históriu behu Terryho Foxa, ktorému bola v 18-tich rokoch amputovaná noha postihnutá rakovinou kosti. Po intenzívnom tréningu sa 12. apríla 1980 vydal "na maratón nádeje".

Za 143 dní ubehol 5565 km.

Rakovina sa rozšírila do pľúc a 28. júna 1981 ešte nie 23-ročného Terryho premohla.

Z jeho "maratónu nádeje" vznikla tradícia, ktorá sa rozšírila aj za hranice Kanady.

Na našej škole si už niekoľko rokov pripomíname tohto slávneho hrdinu a na jeho počesť si všetci žiaci 5. - 9. ročníka odbehli symbolický beh na Kaplnke v Bytči.