Ako „ doskákali“ naši KLOKANI a KLOKANKOVIA?

images 1 Najpopulárnejšia medzinárodná matematická súťaž sa teší veľkej obľube aj u žiakov našej školy. V tomto školskom roku sa do nej zapojilo 97 žiakov 1.-9. ročníka.
Najúspešnejší v jednotlivých kategóriách, teda tí, ktorí sa umiestnili medzi 20% najúspešnejších žiakov na Slovensku:
Klokanko 1: Karinka Kaháková
Klokanko 2: Miško Bazala, Riško Kratochvíl
Klokanko 3: Slávko Oriešek, Sandrika Sklenářová,
Klokanko 4: Lucka Takáčová
Školák 5: Paťka Hubocká
Školák 6: Ninka Kaháková
Benjamín 7: Tomáško Bologa
Benjamín 8: Paťko Kamas, Andrejko Krajčí
Najviac sa darilo Tomáškovi Bologovi, ktorý dosiahol 100 % úspešnosť a stal sa šampiónom školy.
Všetkým úspešným srdečne blahoželáme!

Klokaníme 20.marca 2017

images 1MATEMATICKÝ KLOKAN-  Najväčšia medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl sa blíži.

Aj naši žiaci si zmerajú sily v matematických vedomostiach a zručnostiach.

kedy?                         V pondelok  20. marca 2017

kde?                           V  školskej jedálni

o koľkej?                    2.,  4., 6. a  8. ročník začína  o 7,50 hod.

3., 5., 7. a  9. ročník     o 9,30 hod.

1. ročník osobitne v triede

Čítať ďalej: Klokaníme 20.marca 2017

Naše narodeninové torty

20161103 103627K narodeninovej oslave nepochybne patrí veľká torta. Krásne torty napiekli cukrári zo 6.A a 6.B na hodinách projektov. Vyhľadali recept na svoju obľúbenú tortu, pozisťovali ceny komodít potrebných na jej upečenie, urobili kalkuláciu ceny, torty "upiekli" v 3D prevedení a krásne vyzdobili - ako ináč? ... geometrickými tvarmi. Boli nádherné. Neveríte? Pozrite!........ mňaaaam, ........ až sa slinky zbiehajú. A "čerešničkou na torte" bola ozajstná torta, na ktorej si pochutnali žiaci 6.B. Upiekla ju Ninka Kuceljová s maminou, za čo im ďakujeme.

Víťazi školského kola Pytagoriády

upravenePytagoriada

7. a 8. decembra si úspešní riešitelia triednych kôl matematickej Pytagoriády zmerali sily v školskom kole. Tí najšikovnejší si dokázali poradiť nielen s úlohami, ale aj s časom. V prípade, že riešiteľ vyriešil správne minimálne 10 úloh, mohol za každé 4 ušetrené minúty získať bonusový bod.

A tak s časom opreteky najlepšie sa umiestnili nasledovní žiaci:

Čítať ďalej: Víťazi školského kola Pytagoriády

Ako skákali KLOKANI a KLOKANKOVIA

images 1 Najobľúbenejšia a najmasovejšia medzinárodná matematická súťaž KLOKAN  má svojich víťazov aj v našej škole.

Úplne najlepším a zároveň majstrom školy sa stal Patrik Kamas zo 7.A, ktorý bol úspešnejší ako 99,3 % žiakov Slovenska vo svojej kategórii. To je ale hlavička, však?

Čítať ďalej: Ako skákali KLOKANI a KLOKANKOVIA