Začali sme čitateľskú sezónu

dennik odvazneho bojka Návštevy knižnice sú súčasťou vyučovania detí v 2. B. Už od prvého ročníka pravidelne každý mesiac navštevujeme MK v Bytči . No a niektorí nadšení čitatelia chodia i s rodičmi. Andrej miluje knihy o záhadách, Aďko zasa prelúskal už skoro všetky príbehy o Grázlikovi Gabovi. Dievčatá si vypožičiavajú publikácie o tvorení, zvieratkách, či rozprávkové knihy. Naši futbalisti študujú encyklopédie o športovcoch. Gregor číta o pavúkoch a Šimon sa smelo pustil do Harryho Potera.Foto.

Deň bielej palice v 4.A

DEŇ BIELEJ PALICEZrak, sluch, čuch, chuť a hmat. Päť zmyslov, ktoré používame pri každodenných činnostiach bez toho, aby sme si to uvedomovali. Ak by ste si položili otázku, ktorý zo zmyslov je pre človeka najdôležitejší, odpovedať by bolo ťažké, ba snáď aj nemožné. Pri príležitosti Medzinárodného dňa bielej palice, ktorý si pripomíname 15. októbra,  sme sa v 4. A pokúsili niektoré bežné činnosti, o ktorých sme si mysleli, že ich dokonale ovládame, vykonať so šatkou na očiach. Vybrať a opäť vložiť pomôcky do peračníka, vyprázdniť a znovu naplniť školskú tašku, prejsť cez triedu, prekonať prekážky so školskou taškou, pohybovať sa po ceste na našom dopravnom ihrisku, prejsť cez prechod pre chodcov či identifikovať niektoré koreniny bez použitia zraku bolo veľmi náročné. Oči nám chýbali. Museli sme ich nahradiť bielou palicou, prstami, ušami aj nosom. Nebolo to vôbec jednoduché. Čím viac aktivít sme mali vyskúšaných, tým viac sme si uvedomovali, že život so zastretým zrakom je náročný, no nie nemožný. Je mnoho nevidiacich, ktorí sa zapojili do normálneho života, hoci ich oči sú zavreté. My, ktorí ich máme v poriadku, mali by sme mať otvorené srdcia, aby sme pri stretnutí s nevidiacim vedeli správne a primerane zareagovať a prípadne im poskytnúť pomoc. Chcete si to vyskúšať aj vy? Inšpirujte sa našimi fotkami.

Čokoládovňa Hauswirt

Dostali ste chuť na niečo sladké? Čokoládové, plnené, neplnené, ovocné, orechové,...? To všetko môžete nájsť v čokoládovni v Kittse, ktorá sa preslávila nielen v Rakúsku, ale aj po celej Európe, Amerike aj  Austrálii. Rodinnú firmu založil v roku 1949 Franz Hauswirth ako cukráreň vo Viedni. A od roku 2006 vedú podnik bratia Roman a Peter Hauswirth už v 3. generácii. S tretiakmi sme si popozerali výrobu čokolády a tešili sa na vytúženú ochutnávku. Cestu domov nám ešte spríjemnila  návšteva Starého Mesta Bratislavy, kde sme si popozreli pamiatky a spokojne sa vrátili domov.

Začali sme čitateľskú sezónu

Návštevy knižnice a vypožičiavanie kníh je súčasťou vyučovania detí v 2. B. Už od prvého ročníka navštevujeme MK v Bytči pravidelne každý mesiac. No a niektorí nadšení čitatelia chodia i s rodičmi.

Andrej miluje knihy o záhadách, Aďko zasa prelúskal už skoro všetky príbehy o Grázlikovi Gabovi. Dievčatá si vypožičiavajú publikácie o tvorení, zvieratkách, či rozprávkové knihy. Naši futbalisti študujú encyklopédie o športovcoch. Gregor číta o pavúkoch a Šimon sa smelo pustil do Harryho Potera.V knižnici.

Bytčiansky drak

bytiansky drak 4 20171012 1371126929Zachmúrený a upršaný deň nám obzvláštnila krásna udalosť. Na nádvorí  Bytčianskeho zámku sa 5.októbra stretli milovníci histórie, umenia, predstavitelia mestského zastupiteľstva a žiaci základných škôl pri tak trošku tajuplnej chvíli. Odhalili sme torzo draka, ktorý podľa povesti bol symbolom Bytčianskeho zámku. Ak ste tam neboli, príďte sa pozrieť aj vy ... a v noci vraj svieti. foto